ECOMOTO.INFO - Samochody i pojazdy elektryczne

Samochody i pojazdy elektryczne


IDEA SERWISU

Forum » Pierwsze kroki na forum » Wyraź swoją opinię na temat tego serwisu » IDEA SERWISU
Wyświetlenia: 25361


bartek 2011/04/10 14:00:47
Na początku się przedstawię

Nazywam się Bartek Nowiński, mieszkam we Włoszczowie – tak, tak. Tam gdzie pociągi zaczęły się zatrzymywać :)

Zawodowo zajmuję się projektowanie stron internetowych, natomiast w wolnym czasie tworzę własne projekty. Od jakiegoś czasu zacząłem też interesować się samochodami elektrycznymi i tak właśnie wpadłem na pomysł tego serwisu.

Idea jest bardzo prosta - stworzyć bazę osób, instytucji i firm, deklarujących pomoc przy ładowaniu użytkownikom samochodów elektrycznych. Bo co jest potrzebne żeby taki samochód naładować? Gniazdko elektryczne i odrobina dobrej woli.

Zapraszam, więc WSZYSTKICH, którzy chcą rozpowszechniać tą ekologiczną technologię do dodania swojego punktu ładowania. Zachęcam również do podjęcia inicjatywy właścicieli przydrożnych punktów restauracyjnych, marketów, obiektów hotelowych czy turystycznych.

Ładowanie samochodu elektrycznego to dzisiaj niestety jeszcze nie to samo co tankowanie benzyny, trwa przynajmniej kilka godzin. Stąd też apel do wszystkich, którzy mogą zaoferować dodatkowo: posiłek, nocleg, możliwość zrobienia zakupów czy inne formy spędzenia czasu w trakcie oczekiwania na doładowanie pojazdu.

Pod logiem serwisu jest oznaczenie BETA. Oznacza to że jest on w trakcie testowania i wprowadzania poprawek sugerowanych przez użytkowników. Tutaj szczególne podziękowania dla Pana Zbigniewa Kopeć, który czynnie uczestniczy we wprowadzanych poprawkach.

Wyszukiwanie trasy nie działa jeszcze najdokładniej i pewnie minie jeszcze trochę czasu zanim algorytm będzie dopracowany do perfekcji, ale to tylko dodatek. Ważniejsze są przecież informacje, że takie punkty istnieją.

Mam nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom, stworzymy możliwość powszechnego i pełnego użytkowania pojazdów elektrycznych.
krzysztof 2011/04/10 21:05:35
Panie Bartku tak trzymać :)
Pozdrawiam
marcin 2011/04/11 08:03:06
Oczywiście - GRATULACJE za pomysł.
Dodałem swój punkt ładowania. Co prawda bez możliwości noclegu, ale nad moim garażem jest restauracja, do tego niedalego są dwie galerie, Auchan i OBI. Mojej żone łażenie po galeriach zajmuje czasami cały dzień... heheh
W razie potrzeby w garażu pomogę przy naprawie auta.
Dlaczego się dodałem? Bo w niedalekiej przyszłośći chciałbym mieć auto elektryczne i możliwości doładowania baterii. To chyba jasne... :)
Pozdrawiam
tomskytb 2011/04/11 22:35:33
Mój pojazd to jednoślad wykonany przez Kamila prezesa i właściciela prężnie rozwijającej się Firmy VELOCRAFT, to dzięki niemu jestem użytkownikiem tego czegoś. Pomagając sobie nawzajem gdzieś dojedziemy, a oto tu chodzi.

GRATULUJĘ pomysłu.

Pozdrawiam
Tomek
jaszczur 2011/04/12 22:31:33
Witam wszystkich serdecznie. Pragnę wspierać inne rodzaje zasilania pojazdów niż obecnie stosowane powszechnie. Chętnie pomogę każdemu w miarę możliwości czasowych. Położenie niezbyt korzystne gdyż wymaga zjechania z trasy ale mimo to polecam się ze względu na wszechstronne umiejętności radzenia sobie z nietypowymi usterkami większości urządzeń, z którymi mamy do czynienia zarówno w samochodach jak i w życiu codziennym. Zawodowo naprawiam sprzęt AGD a ponadto swoje wszystkie samochody. Dodatkowo tuż pod nosem 2 blacharzy - mechaników samochodowych. W chwilach wolnych tworzę nietypowe pojazdy,elektrownię wiatrową i wiele innych....
bartek 2011/04/13 13:04:38
Niestety w wyszukiwarce trasy jest jeszcze za dużo błędów i została tymczasowo usunięta. Będę pracował nad nią offline. Jak tylko poprawię błędy to dam znać. Pozdrawiam
ostrowkierwinski 2011/04/15 12:39:05
Pozdrawiamy wszystkich eco elektro ... maniaków (-:
grucka 2011/04/19 22:21:31
Świetna inicjatywa. Mam nadzieję, że znajdzie się wielu chętnych o szerszych horyzontach, chcących pomagać propagatorom takich samochodów. Nie wspominając już nawet o ekologii, to ceny paliwa rosną w takim tempie, że warto zacząć myśleć o alternatywnych możliwościach.
GniazdkoLublin24H 2011/07/08 00:39:12
Ostatnio czytałem o serwisie w Auto Świecie Poradnik:D
bartek 2011/07/08 13:17:03
    GniazdkoLublin24H pisze:
    Ostatnio czytałem o serwisie w Auto Świecie Poradnik:D

Co ciekawego/nieciekawego :P pisali??

ecomoto.info
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Polecamy
SYMULATOR ZASIĘGU ROWERU ELEKTRYCZNEGO
Ostatnio na forum
Użytkownicy: 323 Gniazdka: 197 Pojazdy: 77 Online: 2 Najwięcej dzisiaj online: 5