ECOMOTO.INFO - Samochody i pojazdy elektryczne

Samochody i pojazdy elektryczne


Infrastruktura

Wypożyczalnia samochodów ekologicznych EcoRent w Warszawie
Od 1 grudnia w Warszawie, na ulicy Lazurowej 5 rusza nowatorska wypożyczalnia samochodów. W swej ofercie posiada ona kilkanaście bogato wyposażonych aut ekologicznych, z automatycznymi skrzyniami biegów. Auta to m.in całkowicie elektryczne Nissany Leaf, hybrydowe Toyota Prius, Fordy Mondeo, C-Max i Kuga. Misją Wypożyczalni EcoRent jest ekologiczny i ekonomiczny wynajem - "z nami dojedziesz dalej". Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Elektryczne samochody pojadą pod Giewontem
Zakopane zamierza wprowadzić w mieście ekologiczną komunikację. Nowy system ma być oparty na autobusach napędzanych energią elektryczną. Ponadto miasto chce utworzyć na miejskich parkingach punkty, gdzie mogłyby się ładować elektryczne samochody osobowe.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 1
We Wrocławiu stanęły stacje do elektrycznego ładowania pojazdów
Na razie w mieście powstało 12 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To jednak dopiero początek - mówił podczas prezentacji jednej z nich wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Samoobsługowa wypożyczalnia aut rusza w Paryżu
Samochód - podobnie jak rower - będzie można wynająć bez zbędnych formalności, a potem go zwrócić w jednym z 250 punktów w regionie paryskim. Francja stawia ostatnio na ekologię. Samochody z wypożyczalni są elektryczne. Niebawem system obejmie także 40 innych francuskich miast.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Hotele Marriott instalują terminale ładowania
Firma Marriott International poinformowała, że wyposażyła już 12 hoteli w 23 terminale ładowania (w USA tzw. Level 2). Najwięcej, bo aż 4 terminale znajdują się w hotelu Residence Inn Charlotte Concord w Concord w Północnej Karolinie. Do końca roku zainstalowanych ma zostać kolejnych 10 urządzeń w 8 hotelach.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Kulczyk bierze się za auta elektryczne
W czterech warszawskich centrach handlowych zostanie uruchomionych 12 punktów ładowania samochodów elektrycznych, informuje "Puls Biznesu". Sieć 300 takich punktów w 14 aglomeracjach to najnowszy pomysł Jana Kulczyka.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Przybywa aut na prąd
Polacy mają do wyboru coraz więcej pojazdów na prąd. Po seryjnie produkowanym mitsubishi, na polskie drogi wjeżdża przerobiona elektryczna panda... ...Jak dowiedziała się "Rz", w Warszawie punkty ładowania maja powstać w galeriach handlowych. Już teraz auta na prąd można "tankować" w Złotych Tarasach, wkrótce podobne punkty mają powstać m.in. w Arkadii, Promenadzie i Galerii Mokotów.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
10 tysięcy terminali do ładowania samochodów w Holandii
Alians Renault-Nissan poinformował o zawiązaniu współpracy z konsorcjum E-laad.nl Foundation, skupiającym dystrybutorów energii elektrycznej w Holandii, mającą na celu promowanie elektryfikacji transportu. Alians zobowiązał się wprowadzić na holenderski rynek całą gamę samochodów elektrycznych, począwszy od modeli Nissan Leaf, Renault Fluence Z.E. i Renault Kangoo Express Z.E.. Jednocześnie E-laad.nl Foundation zbuduje ogólnokrajową sieć punktów ładowania.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Znamy datę końca samochodów konwencjonalnych!
Do 2050 r. emitujące CO2 samochody na tradycyjne paliwo powinny zniknąć z europejskich dróg, a alternatywą dla nich mają być koleje dużych prędkości.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Standaryzacja, a samochody elektryczne
Targi w Genewie pokazały, że motoryzacja elektryczna mimo szybkiego rozwoju jest jeszcze daleka od upowszechnienia. Jednym z problemów może okazać się brak standaryzacji.
Kategoria: Infrastruktura Komentarze: 0
Polecamy
SYMULATOR ZASIĘGU ROWERU ELEKTRYCZNEGO
Ostatnio na forum
Użytkownicy: 323 Gniazdka: 197 Pojazdy: 77 Online: 1 Najwięcej dzisiaj online: 5