ECOMOTO.INFO - Samochody i pojazdy elektryczne

Samochody i pojazdy elektryczne


Inne

ZeptoBox - dla majsterkowiczów a'la Sam Zrobię
FanPage dla majsterkowiczów
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Stacje ładowania samochodów elektrycznych w PL wraz info o ECOMOTO w gadżetomanii
Firmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w PL wraz informacją o portalu o ECOMOTO
Kategoria: Inne Komentarze: 1
Poznań testuje elektryczny ekoautobus
Prototyp ekologicznego autobusu polskiej konstrukcji będzie woził kibiców na mecze Euro 2012 w Poznaniu. Elektrycznie napędzany Solaris Urbino Electric do końca czerwca zostanie dokładnie przetestowany – a przejechać się nim w tym czasie może każdy całkowicie za darmo.
Kategoria: Inne Komentarze: 1
Volta Volare GT4 – pierwszy samolot elektryczny gotowy do produkcji seryjnej
Problemem pojazdów zasilanych prądem jest zazwyczaj kompromis pomiędzy zasięgiem, a ciężarem akumulatorów. W przypadku statków powietrznych kwestia ta staje się jeszcze bardziej krytyczna, jednak inżynierom udało się przezwyciężyć to ograniczenie. Oto pierwszy, elektryczny samolot, przystosowany do produkcji seryjnej – Volta Volare GT4.
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Elektryczny Multikopter E-Volo
E-Volo unosi się w powietrzu dzięki energii z litowych baterii. To ogranicza na razie długość lotu maszyny do 20 min... Multikopter jest zbudowany z prostych i tanich elementów, które nie zużywają się zbyt szybko. Jest to także pojazd bezpieczny. Nawet jeśli niektóre śmigła przestaną działać – jest on w stanie bezpiecznie wylądować przy użyciu zaledwie 4 śmigieł. http://nowaatlantyda.com/2011/11/06/multikopter/
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Rinspeed Dock+Go eliminuje wady elektrycznych pojazdów
Receptą zarówno na niewielki zasięg, jak i ładowność miniaturowego samochodu jest dodatkowy moduł podłączany w razie potrzeby z tyłu pojazdu. Oferując niewielką przestrzeń ładunkową, moduł dostarcza również dodatkowe, zwiększające zasięg akumulatory...
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Elektryczny gokart - 1/4 mili w 13 sekund :)
Trójka entuzjastów pochodzących prawdopodobnie z Kanady zbudowała w 2009r. jeden z najszybszych gokartów elektrycznych na świecie. Pojazd został wyposażony w silnik prądu stałego od wózka widłowego o mocy 70 kW Źródło: http://www.samochodyelektryczne.org/gokart_elektryczny_z_silnikiem_o_mocy_70_kw.htm
Kategoria: Inne Komentarze: 0
30 dni lotu na energii słonecznej
Samolot powstał jako demonstrator służący testowaniu i rozwojowi technologii wysokich lotów, zasilanych energią słoneczną. Parametry ELHASPA nie robią na razie wielkiego wrażenia – bezzałogowa maszyna ma rozpiętość ponad 23 metry i waży zaledwie 100 kg. Może wynieść w powietrze ładunek o wadze 5 kilogramów.
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Elektryczna rewolucja: samolot elektryczny Taurus G4 nagrodzony przez NASA
Twórcy zwycięskiego samolotu otrzymali nagrodę w wysokości 1,35 mln dolarów... ...Organizowane przez NASA i Google’a zawody CAFE Green Flight Challenge to konkurencja mająca wyłonić najbardziej ekonomiczny – pod względem zużycia energii – samolot. W tym roku wygrał je samolot Pipistrel Taurus G4 o dość nietypowej konstrukcji i napędzie elektrycznym.
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Najmniejszy samochód elektryczny świata. Jak mały może być taki pojazd?
Kilka tygodni temu naukowcy z Tufts University zaprezentowali najmniejszy silnik elektryczny świata – miał rozmiar nanometra. Po połączeniu kilku miniaturowych silników holenderscy nanokonstruktorzy stworzyli niedawno coś nieco bardziej skomplikowanego – najmniejszy na świecie samochód elektryczny. Jak wygląda i działa?
Kategoria: Inne Komentarze: 0
Polecamy
SYMULATOR ZASIĘGU ROWERU ELEKTRYCZNEGO
Ostatnio na forum
Użytkownicy: 323 Gniazdka: 197 Pojazdy: 77 Online: 1 Najwięcej dzisiaj online: 5